blog-3

Sistem Yöneticisi

31.10.2020 13:55:25

1 Milyon Yazılımcı Projesi nedir? 1 Milyon Yazılımcı başvurusu nasıl yapılır?

Avrupa'nın en genç nüfus ortalamalarından birine sahip Türkiye'deki nitelikli gençlerin geleceğine yön vermek amacıyla 1 Milyon Yazılımcı Projesi başlatıldı. Projede 13 kategoride, 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim bulunuyor. BTKAkademi üzerinden alınan eğitimlerve kazanılan yetkinlikler, eğitim gören adayların istihdam uygulaması içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılacak.

1 MİLYON YAZILIMCI BAŞVURU EKRANI

1 MİLYON YAZILIMCI PROJESİ NEDİR?

Dünyada her daim geleceğin meslekleri arasında yer alan Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmayı isteyen vatandaşlar geliştirilen program ve eğitimleri alarak yazılımcı olma şansı yakalayacak. Uygulamada Online eğitim platformundaki algoritma, big data, bilgisayar programlama, blockchain, iş zekası, office programları, oyun programlama, siber güvenlik veri tabanı ve web programlama alanından dersler verilecek.

Her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları özgeçmişlerine otomatik olarak işlenecek. Tüm bu özgeçmişler, tüm firmaların erişimine açık bir havuzda duracak. Hali hazırda yazılımcı ihtiyacı duyan şirket ve firmalar buradan aradıkları kriterlere uygun adayları bulabilecek.

Eğitimlerini bitirenler İş Analisti – Network Uzmanı – Proje yöneticisi – Raporlama Uzmanı – Sızma Testi Uzmanı -Siber Güvenlik Uzmanı – Sistem uzmanı -Sistem analisti – Veri analisti – Veritabanı yöneticisi – Web Tasarım Uzmanı -Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak ve diğer birçok alanda iş bulabilecekler.

1 MİLYON YAZILIMCI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak:

uzun süredir üzerinde çalışılan 1 milyon yazılımcı projesinin tamamlandığını açıkladı. Bakan Albayrak açıklamasında programa katılmak isteyenlerin, internet üzerinden başvuru yapacaklarını ve özgeçmiş dolduracaklarını açıkladı. Başvuran adaylar eğitimi almaya başlayabilecekler.

Başvuru https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login sayfası üzerinden yapılabilecek.

avatar

Ayşegül YILDIRIM

Ergin Yazılım'da destek uzmanı olarak görev yapan Ayşegül, yazıları ile Hosting, Yazılım ve Blog'a destek veriyor.Soru Sor