blog-3

Sistem Yöneticisi

2.07.2019 10:38:54

Mobil Kullanıcılar 2 Kat Daha Fazla Alışveriş Yapıyor

2018 tatil sezonu boyunca Button Marketplace’de gerçekleşen milyonlarca işleme baktı.

Alışveriş kategorileri hakkında bilgi edinmek ve alış modelleri satın almak istedi ve işletmeler için 2019 m-ticaret stratejisini geliştirmek için en yoğun dönemleri belirledi.

Rapor, mobil alışveriş yapanların, 2017 yılına göre yüzde 61’lik bir artışla öncekinden daha fazla göz attığını gösteriyor. Alışveriş yapanlar, aynı zamanda, tatil günlerinde mobil web uygulamalarına göre uygulamaları kullanarak yüzde 108 daha fazla alışveriş yapıyor. Alışveriş yapanlar, tekrarlayan satın alımlar yapıyor ve uygulama içi mobil ağlardan daha fazla harcama yapıyorlardı.

2018’in geri kalanına kıyasla, uygulama yüklemeleri tatil alışveriş sezonunda yüzde 108 arttı – alışveriş yapanlar arasında yeni uygulamalar indirmek için istekli olduklarını gösterdi.

Tüketiciler 2018’de 2017 yılının aynı dönemine göre yüzde 121 daha fazla para harcadılar. Elektrik alışveriş yapanlar altı alışveriş gezisi yaptılar, ortalama alışverişçilerden iki kat fazla alışveriş yaptılar ve tatil döneminde üretilen toplam satışların yüzde 22’sini oluşturdular.  

Siber Hafta boyunca 10 alışverişçiden yedisi yeni kullanıcılardı ve bu yeni kullanıcıların üçte biri Cyber ​​Pazartesi sona erdikten sonra bile tekrar alışverişe geldi.

Siber Hafta (Siber Pazartesi’den Şükran Günü öncesi Pazartesi) 2018, tüm sezon boyunca en yüksek alım hacmini sergiledi; bu, sezonun en büyük üç satın alma gününü içerdiğini düşünüyor.

Alışveriş yapanlar işte olmayan ilk sabah ve akşam geç saatlerde alımlar arttı.

Faydalı olarak, Siber Hafta boyunca edinilen her üç kişiden biri 45 gün içinde başka bir satın alım yaptı.

Mobil tüketiciler çeşitli kategorilerde alışveriş yaptı ve telefonlarında hem küçük hem de büyük işlemleri tamamladı.

Veriler, uygulama alışveriş yapanların, daha fazla harcadıklarını ve mobil web alışverişçilerinden daha fazla tekrar aldıklarını ve katılımcı uygulama kullanıcıları arasındaki fırsatı vurguladıklarını gösterdi.

İşletmeniz için bir uygulamaya yatırım yapmanın daha iyi satış ve satın almalara yol açacağı açıktır. Yeni kullanıcılar önemlidir. Yeni kullanıcıların üçte biri kısa vadede tekrar alışveriş yapacak ve bazıları ortalama altı veya daha fazla alım yapacak.

Mobil ticaret markalar için hazır – alışveriş yapanlar orada – yani işletmeler de orada olmalı.

avatar

Ayşegül YILDIRIM

Ergin Yazılım'da destek uzmanı olarak görev yapan Ayşegül, yazıları ile Hosting, Yazılım ve Blog'a destek veriyor.Soru Sor